Frakce

Společenství představují rozličné ideologie zastupené v Sigilu. Existuje jich poměrně mnoho, nicméně v Tormentu se setkáte pouze s některými a zde je abecední seznam těch, jejichž filosofii může Bezejmenný, popř. jiný člen družiny následovat.

nemilosrdni
Nahoru

Nemilosrdní ("Rudá smrt")

Motto: Spravedlnost je vše. Pokud je správně proveden, vede trest k dokonalosti.

K této frakci se Bezejmenný přidat nemůže, můžete ale nalézt Vhailora, který je dost možná jejím nejzapálenějším členem. A vězte, že osobně dohlédne na to, aby byl každý zločin potrestán.

revolucni-liga
Nahoru

Revoluční liga ("Anarchisté")

Motto: Zničte společenství, jsou postavené na lžích a chamtivosti. Zničte je a postavme ze zbytků cestu k opravdové pravdě.

Stanete-li se členem Božích lidí (viz níže), může být vaše víra podrobena nečekané zkoušce. Bedai-Lihn (naleznete ji nahoře nad přednáškovou halou Velké slévárny) je totiž anarchistkou mající v úmyslu sabotovat výrobu válečných strojů a vy jí můžete pomoci.

spalovaci
Nahoru

Spalovači ("Mrtví")

Motto: Všichni jsme mrtví. Zbav se vášně a tak povýšíš směrem k čistotě Pravé Smrti.

Ke Spalovačům se můžete přidat velmi záhy. Hned v první venkovní lokaci po východu z márnice se nachází bar této frakce, kde hledejte Emorica.

spolecnost-vjemu
Nahoru

Společnost vjemu ("Vnímaví")

Motto: Poznej mnohovesmír tak, že ho plně prožiješ. Smysly formují cestu pravdy, jelikož mnohovesmír existuje pouze v rámci toho, co může být vnímáno.

K Vnímavým vede cesta přes Městskou halu v Úřednické čtvrti. Promluvte si zde se Splinterem. Členkou této skupiny je i Fall-from-Grace.

verici-v-pramen
Nahoru

Věřící v pramen ("Boží lidé")

Motto: Všechen život vychází se stejného božského zdroje, stoupající a klesající formou, jak ho vesmír testuje.

Sídlo Božích lidí se nachází ve Velké slévárně. Než se sem dostanete, budete muset pomoci Giltspurovi v Dolní čtvrti. Pokud se chcete stát členem, Keldor je váš člověk.

volna-liga
Nahoru

Volná liga ("Nezávislí")

Motto: Nezávislí jsou individualisté, kteří se dali dohromady, aby se ochránili před ostatními frakcemi. Pravda? Není žádná pravda - pouze žij svobodně, nebo zemři.

K této frakci se nemůžete ve hře přidat, nicméně Annah již členkou je.

xaositects
Nahoru

Xaositects ("Chaotici")

Motto: Pravý chaos je. Mnohovesmíru obdivováním náhodnosti, tajemství naučit jeden může se.

Chcete členem pokud stát se, najděte Doutnajícím nebožtíkem před Štěkajícího divouse.