Icewind Dale

Vzhledem k tomu, že hra Icewind Dale byla vydána již v roce 2000, dala by se dnes již označit za RPG klasiku. Její děj se odehrává na dalekém severu světa Forgotten Realms, který proslavila Salvatoreho trilogie o Drizztu Do’Urdenovi. Tvůrce hry – Black Isle Studios – opět využil osvědčený Infinity Engine firmy BioWare a tak se můžete těšit na hraní v izometrickém pohledu třetí osoby. Grafické zpracování oblastí je opravdu úchvatné a společně s nádherným zvukovým doprovodem Jeremyho Soula je celkový dojem velmi působivý.

Na rozdíl od série BG se hra Icewind Dale netočí kolem jediné osoby, ale protagonisty jsou členové celé maximálně 6-členné skupiny. I když je děj hry v podstatě lineární, právě možnost změny na postu vůdce (mluvčího) skupiny, nabízí různé varianty dialogů založené na jeho rase, přesvědčení, pohlaví, povolání a kvalitě vlastností. Noví členové mohou být do skupiny přijímáni (vytvořeni) kdykoliv v průběhu hry a lze s nimi dosáhnout po odehrání základní hry 14-18 úrovně. Zkušenostní limit je 1801000 bodů. Ve hře je používána 2. edice pravidel AD&D. K dispozici je i multi-player pro maximálně 6 hráčů.

Začněte hrát IWD1 a ocitnete se v Zapomenutých říších v roce Chladné duše (1281 ú.l.). Přivítá Vás rybářské městečko Východní přístav se svými problémy a právě ty Vaši skupinku dobrodruhů vyšlou na dlouhou cestu po chladných končinách Hřbetu světa. Navštívíte druidské městečko Kuldahar se svým památným velkým dubem, jeskyně Dračího oka, zničenou elfskou pevnost Ruku Seldarine či majestátní podzemní trpaslíčí komplex Dornovy hlubiny. Setkáte se množstvím rozličných nestvůr a budete bojovat s démony, nemrtvými a elementály, ale i s proradnými zástupci lidí, elfů a jiných humanoidních ras. K boji Vám hra nabízí nepřeberné množství užitečných zbraní a zástupcům kultivovanějších povolání i mnoho kouzel. Odhadem se můžete těšit na 60 – 80 hodin napětí, překvapení, boje a vítězství.

Tato hra (spolu s datadisky Heart of Winter a Trials of the Luremaster) je k dispozici i v češtině. Firma CDProjekt připravila již několik edicí IWD v tzv. kompletní české verzi, což v praxi znamená, že je česky vše kromě dabingu.

Tokkar

Poslední novinky