Heart of Winter

Již 9 měsíců po vydání Icewind Dale příchází firma BIS s oficiálním datadiskem ke hře s názvem Srdce zimy. Tento datadisk přinesl mnohá významná vylepšení. Například podporu rozlišení 800×600 a fullscreen. Zvýrazňování důležitých míst pomocí klávesy ALT. Mnoho nových předmětů a kouzel. Zvýšení limitu zkušeností na 8000000 bodů a tím pádem možnost dosáhnout až 30. úrovně hrdinů. Novinkou je i mód Srdce běsu určený zkušeným hráčům nebo sebevrahům.

Ale nejdůležitější je vždy přece jenom obsah. A zde nám tento datadisk nabízí možnost přenést se v nezávislém příběhu ještě více na sever do Planin ledového větru, kde právě král všech barbarských kmenů severu Wylfden, šikuje svá vojska k útoku na Desetiměstí, nejsevernější výspu „civilizace“. Ale protože jako obvykle, není všechno tak, jak na první pohled vypadá, pocestujete dále až na nejzazší sever do Moře pohyblivých ker, kde vás čeká prazvláštní a překvapivé rozuzlení tohoto příběhu.

Do datadisku lze vstoupit buď přímo při zakládání nové hry anebo po dosažení 9. úrovně navštivte barbarského šamana Hjoelldera v domečku u kuldaharského Ilmaterova chrámu. Pokud tak učiníte, čeká vás dalších 15-25 hodin zábavy.

Trials of the Luremaster

Prozatím (a zřejmě i již) poslední iniciativou BIS vzhledem k IWD je rozšíření datadisku HoW z července 2001. Tentokráte nepřináší žádná nová významná vylepšení herního prostředí. Za to je plné jiného zajímavého obsahu. Pokud jste už z toho věčného vandrování severními končinami zmrzlí na kost, můžete si „nezávazně“ odskočit na zkušenou daleko na jihozápad do horké pouště Anauroch.

Zdejší prokletý hrad Maluradek, také nabízí dostatek příležitostí k boji, nejednu hádanku, skryté poklady a Bezedný vak pro sběratele harampádí. Jen přitom jde, jako obvykle, o život. Aby ne, když pro Vás BIS připravilo i několik nových nestvůr.

Cestu do pouště vám rád zprostředkuje jeden ze štamgastů pustolesské hospody U hvízdající šibenice – půlčík Hobart Zlomprstík. Nebere však žádné amatéry, takže pokud vaši hrdinové, ještě nedospěli k 11. úrovni, tak za ním ani nechoďte. Jakmile Vás však vezme na dalekou cestu, počítejte tak s 8-10 hodinami strávenými u počítače.

Tokkar