Tales of the Sword Coast

Datadisk Tales of the Sword Coast přináší nové lokace, předměty, několik vylepšení a především další porci příběhu. Téměř dvojnásobně se též zvýšil zkušenostní limit (na 161 000 xp), s čímž přichází i nové úrovně a kouzla.

Do značné míry se zlepšila grafika, prostředí je rozmanitější a souboje zajímavější. Autoři též kladou více důrazu na odstraňování pastí, čímž prodloužili i hrací dobu (dle mého názoru poněkud uměle).

Můžete se samozřejmě těšit i na nové nepřátelé (vlkodlaky, démony atd.), ovšem na druhou stranu nečekejte nové družníky.

Co se týče příběhu samotného, pak je třeba říci, že na původní BG1 navazuje jen velmi volně. Nejlepší se jeví dostat se do Ulgothova vousu (kde TotSC začíná) před posledním soubojem původní hry (se Sarevokem, Tazokem atd.), následně si zahrát a dohrát datadisk, a vrátit se zpět Bhaalova chrámu v podzemí Baldur’s Gate, kde konečně zabijete svého bratra.

Jedinou smutnou záležitostí je, že se u nás TotSC již dlouho neprodává a spolu s BG1 jej lze jen velmi těžko sehnat ze zahraničí. Pokud jej tedy ještě nemáte, pak Vám přeji mnoho štěstí při této složité transakci. Tato hra za tu námahu rozhodně stojí.